Teemahommikud

Teemahommikud

Terapeuditööd tehes oleme oma vastuvõttudel puutunud aastate jooksul kokku kolme K-ga ehk korduma kippuvate küsimustega. Inimesed tahavad teada, milliseid vitamiine tuleks võtta või ravimtaimi tarvitada, kas liha ikka on ainus rauaallikas, kas piim on kasulik, kas vaktsineerimine on vajalik jne. Tänapäeval on kättesaadava teabe hulk kolossaalne. Oskust selles infos orienteeruda, kilde omavahel tervikuks sobitada ja sellest midagi välja valida tuleb teadlikult treenida. Sageli otsustatakse näiteks heade tuttavate soovituste või laheda reklaami järgi. Samas on nii mõnegi valiku taga kellegi osav müügitöö ja nii valitaksegi enne n-ö pakendi kui sisu järgi. Millele siis peaks oma valikutes tuginema? Kuidas ma ikkagi tean, milline on minu jaoks tark otsus?

Inimese elus on üks kõige murrangulisem muutuste aeg lapse sünd.

Korraga seistakse terve hulga dilemmade ees. Kas osta käru? Milline peaks olema lapse esimene toit? Millal on õige aeg hakata harjutama potilkäimist? Mis saab, kui tuleb nohu, köha või palavik? Lapse kasvamisega kasvavad ka vanemad. Nii mõnigi kord mõtestatakse ümber oma suhtumine eluviisidesse, vaba aja veetmisesse, kodu turvalisusse, toitumisse, haigustesse ja nende ravisse.

Oma teemaloengutega püüame vastata just tervist puudutavatele küsimustele. Anda kuulajaile seda alusteavet, mis aitab valida ja otsustada. Räägime muuseas külmetus- ja lastehaigustest, toidulisanditest, looduslikest vitamiiniallikatest ja ravimtaimedest, tutvustame inimkeha ülesehitust ning anname nõu toitumise ja liikumisharrastuste kohta. Arutleme koos selle üle, millised on alternatiivsed valikud haigusseisundite leevendamiseks. Kõike seda läbiv joon on meie täiendmeditsiinialane kogemus. Liidame alati teemale soovitused aroomiteraapiast, refleksoloogiast ja homöopaatiast.

Oodatud on ennekõike lapsevanemad, keda motiveerib oma perele parimate võimaluste loomine. Emad-isad, kes vajavad kõiki elementaarseid teadmisi tervislike lahenduste eeldusena.