Peamassaaž

Tegelikult võiks seda nimetust laiendada järgmiselt: ülaselja (lihaste) ja peapiirkonna pingete maandamine, kasutades aroomimassaaži võtteid ja refleksoloogilisi teadmisi tsoonidest.
Peamassaaž lõdvestab lihaseid, ergutab peapiirkonna vere- ja lümfiringet ning ainevahetust ja tõstab seeläbi ka meeleolu ning maandab pingeid.
Teraapia käigus vabastatakse pea- ja õlavöötme pinge- ehk trigerpunktid. Aroomiõli on toetav komponent, mis valitakse vastavalt probleemile kas lõõgastav või ergutav.

Peamassaažiga saab aidata:

  •  kõiki istuva töö tegijaid, kes on sealjuures sundasendis ja kannatavad seetõttu pinge- või muud sorti pea- ja õlavöötme valude käes;
  • migreeni all kannatajaid;
  •  õlavöötme ja pea pingeseisundi ning lihasjäikuse korral;
  •  stressist tingitud juuste hõrenemise all kannatajaid, stimuleerides peanaha verevarustust ja leevendades murepingeid;
  •  üleväsinud, närvilisi inimesi;
  •  uinumisraskuste puhul.

Millega peaks arvestama?

Seansi pikkus on orienteeruvalt 45 minutit.

Kuna massaaži käigus kasutatase õli, võivad juuksed sellega kokku puutuda.
Selle asjaoluga peaks arvestama ja külaskäigud ning muud kokkusaamised, mis puhtaid juukseid ja soengut nõuavad, muule ajale planeerima.

Aroomiõlide kasutamisele on teatud olukordades piirangud, millest loe siin.
Nendel juhtudel saab teha massaaži tavalise baasõliga.

Soovitus töötajate heaolu eest hoolitsevatele firmadele

Kuna peamassaaži tehakse toolil istudes ja selleks on tarvis vaid vaikset rahulikku tuba, siis sobib see ka nn väljasõiduteraapiaks firmadele, kellel on pakkuda ülalmainitud tingimusi.

Terapeut  Beegi Sillat